ПП «Екотехніка»
Менеджмент природоохоронної діяльності, розробка звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) та матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС),
екологічна експертиза

Логотип Kyivstar 067-410-27-50

Логотип Lifecell 063-821-31-65

Тел/факс: 0412-42-18-72

Станції знезалізення

Через дешевизну енергоносіїв та складність проектного інжинірингу струминної аерації, в минулому мало використовувалась така технологія збагачення киснем вод хоча вона найбільш економічно вигідна і гідравлічно ефективна.

Струмені для аерування рідини можуть бути поверхневими і затопленими. Принципова різниця між ними в тому, що поверхневий струмінь насичується повітрям за час проходження в атмосфері повітря, а затоплений струмінь частково насичується повітрям в аераторі і в більшій мірі так само на час проходження його в атмосфері до входження в об’єм забруднених вод.

В Житомирській області струминна аерація поверхневим струменем дуже ефективно використовується з 1986р на станціях водопідготовки типу Волгоградська для знезалізення підземних вод. Такі станції знаходяться по всій області, в найближчих до м.Житомира в населених пунктах с.Вигода (100м3/доба), с.Василівка (200м3/доба), с.Садки (250м3/доба), Житомирського району, с.Покришів (200м3/доба), Брусилівського району.

На цих станціях знезалізення свіжа підземна вода під тиском подається на сопло, з якого струмінь води виходить в атмосферу повітря. Під час руху струмінь води захоплює повітря і кисень з атмосфери. На станціях знезалізення типу Волгоградська струмінь проходить в атмосфері повітря всього один метр, але цього достатньо щоб вода наситилась повітрям необхідним для окислення заліза у воді в концентрації до 30,0мг/дм3 з наступним видаленням заліза у трьохвалентній формі, одночасно видаляється навіть сірководень, що для інших способів очистки дуже проблематично. Такий чудовий техніко-економічний результат досягається за рахунок використання струминного аератору, який працює на залишковому напорі глибинного насосу в свердловині!

Пропонуємо діагностику станцій знезалізення, виявлення причин незадовільної роботи і надаємо пропозиції щодо забезпечення роботи станцій знезалізення з ефективним техніко-економічним режимом.